Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Shkolla Industriale “Pavarsia” Vlore

Shkolla Industriale “Pavarsia” Vlore

Shkolla Industriale “Pavarsia” Vlore

INFORMACION MBI MUNDESITE QE OFRON SHKOLLA INFRASTRUKTURA INVESTIMET ZHVILLIMI I MESIMIT DHE PRAKTIKAVE PROFESIONALE PUNIMET E NXENESVE 09:30 – 09:45 Pritja e klasave të nënta të shoqeruara nga mesuesit.

09:45 – 10:00 Hapja e aktivitetit për ditën e parë:

 • Mirsëardhja dhe pёrshёndetjet nga Drejtori Ing. Gentian Boçi
 • Prezantimi i procesit të vizitës dhe tematikave 90 minuta Shoqërimi i nxënësve në ambjentet e brendshme të shkollës 10:00 – 11:30
 • Vizite tek Njësia e Zhvillimit ( orientim mbi mundesite që ofron shkolla, fletepalosje), njohje me menyren e zhvillimit të praktikave në distance (skype call )
 • Vizite tek infoteka (prezantimi i ambientit dhe funksioneve ), prezantim i projekteve të degës TIK
 • Vizite në klasat e mesimit të kombinuar (shfaqja e prezantimit të shkollës në Smart Tv) dhe CISCO 60 minuta Shoqërimi i nxënësve tek Baza prodhuese 11:35 – 12:35 Seanca II:
 • Njohja me ambjentetme projektet që janë duke u zhvilluar në ambjentet e jashtme të shkolles , laboratori i TIK , Printeri 3D, laboratori i Rrjeteve
 • Demostrimi i zhvillimit të praktikave
 • Njohja me punimet e nxënësve dhe materialet e paraqitura në Panairin e Aftesive Profesionale 30 minuta Aktivitet me kompanine ‘’ Say Taxi ‘’ 12:40– 13:10
 • Prezantimi i kompanisë (projektor & Smart TV )
 • Demostrimi i makinave elektrike dhe dobise së tyre 13:15 – 14:30 Argetohemi duke mësuar ( evente paralele )
 • Hour of code (loje kodimi )
 • Arduino day (krijimi i projekteve nëpermjet arduino-kit
 • Aftesim teknologjik ( leksion mbi formatimin dhe mirëmbajtjen e kompjuterave)

Cel:069 526 1488

About albnetvlore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.